Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. 7. 2016

O mně jako o člověku

Můj pseudoumělecký pseudonym je Vénya Luna, a pod touto přezdívkou se prezentuji na internetu již něco přes rok. Přestože se takto ráda nazývám, myslím si, že na nějakých nálepkách příliš nezáleží. Mnohem bližší jsou mi například pojmenování některých indiánských kultur, jež nejsou rigidní a stereotypní právě pro užívání verb- tedy sloves v daném jménu.

Pokud bych se tedy chtěla za pomocí slov co nejpravdivěji (i když to stále bude jen odkaz na pravdu) popsat, řekla bych o sobě asi tolik, že jsem dýchající, vzdělávající sebe samu, učící se novým věcem praktickým poznáním, ale také čtoucí, zpívající, hrající, píšící, tančící, smějící se, plačící, naslouchající, hovořící a prožívající bytost, milující Zemi a bytosti nejblíže mě. Jsem spontánní, přirozená a emoční, proměnlivá a stále vyvíjející se. Jsem často přemýšlející, docházející k různým závěrům, snažící se ověřovat si tyto názory a různě je co nejvíce přibližovat pravdě. Jsem snažící se co nejpřesněji se vyjadřovat, aby má slova byla pochopena co nejvíce tak, jak byla myšlena.

Vím ale, že jedině odosobněná od těchto myšlenek jsem to JÁ ve své podstatě. Zvykli jsme si říkat- v podstatě jde o to, abychom…, přičemž to bereme pouze jako nějaké uvozovací vyjádření, jež pomáhá rozvinout větu. Podstata je však to podstatné, důležité, na ní je jako na podstavci postavené vše ostatní. A člověk ve své podstatě je odosobněn od všech soudů, domněnek, názorů a pseudopravd. A já jsem snažící se být takto odosobněná a otevřená všemu, co ke mně přichází :)).