Jdi na obsah Jdi na menu
 


Život JE

Příspěvky

26. 7. 2016

O (ne)důležitosti slov jako nástroji tvorby a o tom, kým jsme

/ Rubrika: Život JE / Komentářů: 0

Jako snad každý člověk, který se nějakým způsobem zabývá seberozvojem a tím, jak a kam se ubírá jeho život, jsem se i já zabývala a stále zabývám nástroji tvorby skutečnosti, po které toužím a kterou bych chtěla prožívat. O tomto tématu bylo napsáno nespočet knih, populárním Tajemstvím počínaje, podobně aktuálně (pravděpodobně) populárním1 Zbavte se zvyku být sami sebou (Joe Dispenza) konče. Mezi tím jsou kvanta dalších publikací, které více či méně reflektují téma, jak zlepšit/změnit svůj život. Každý autor, píšící na toto téma, má své recepty, jak změny a zlepšení dosáhnout, popisuje různé cesty, jak dojít tam, kam si přejeme, často reflektuje, že je velmi důležitá cesta samotná, nikoli cíl a podobná (dnes již možná přežitá, i když rozhodně platná) moudra.

 
Celý příspěvek

21. 7. 2016

Kdo/co tvoří realitu? II. Minulost a budoucnost existuje pouze skrze myšlenky

/ Rubrika: Život JE / Komentářů: 1

Tento článek volně navazuje na Kdo/co tvoří realitu? I. Tuto první část si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek

17. 7. 2016

Kdo/co tvoří realitu? I. Tajemství si mohli nechat pro sebe :)

/ Rubrika: Život JE / Komentářů: 0

Názor, reflektován v tomto článku, vychází z mé vlastní osobní zkušenosti a není primárně podmíněn žádným existujícím „duchovním“, alternativním smýšlením.

Zde na blogu se v několika článcích zabývám úskalími, jež může poznávání duchovních směrů a alternativních principů přinášet. Upozorňuji na informace, o kterých je třeba pochybovat a celkově se snažím vnášet nové náhledy a poznání na tyto alternativní cesty.

 
Celý příspěvek

16. 7. 2016

O důležitosti spontaneity v našem životě

/ Rubrika: Život JE / Komentářů: 0

Nenucenost, přirozenost, bezprostřednost. Tato tři slova nejsou úplnými synonymy, zajímavé na jejich seskupení ovšem je, že svými jemnými významovými odchylkami tvoří téměř dokonalou definici SPONTANEITY.

 
Celý příspěvek

8. 7. 2016

Některé názory v alternativních vodách, o kterých je třeba pochybovat

/ Rubrika: Život JE / Komentářů: 0

Konkrétní důsledky úskalí eso světa, praktiky některých "duchovních průvodců apod. Tento článek volně navazuje na předchozí s názvem Udála se změna po roce 2012? ve kterém slibuji, že konkrétněji rozvedu úskalí esoterického světa, které nám denně přináší a kvůli kterým naše společnost zabředává v již dříve definovaných nevyhovujících situacích, které byly původně příznačné spíše pro materialistické vidění světa. Předem bych chtěla podotknout, že si velmi dobře uvědomuji, že to, co se může zdát nepřijatelné mně, může ve vašem světě fungovat velmi dobře, proto se pokusím vystříhat sporným skutečnostem (jako je víra v anděly, aury, energie přírody apod.) a budu se snažit věnovat se pouze těm, které by mohly mít vyloženě chorobný dopad na společnost s těmito zájmy.

 
Celý příspěvek