Jdi na obsah Jdi na menu
 


Život JE

Příspěvky

21. 5. 2017

Veganská strava I.

/ Rubrika: Život JE / Komentářů: 0

Dnes jsem se rozhodla se s vámi podělit o svůj přechod na veganskou stravu. Jak tato má cesta se stravou začala, zda byla lehká či nelehká,  proč neříkám, že jsem vegan a proč se mi zbytek názorů této komunity příčí, čtěte po rozkliknutí tohoto článku.  

 
Celý příspěvek

20. 5. 2017

Beze strachu

/ Rubrika: Život JE / Komentářů: 0

Je pravdou, že jsem byla vždycky tak nějak plná různých strachů. Ať už tyto strachy byly značně iracionální, či se zakládaly na reálných podnětech, byly tíživé a často mi zničily veškeré mé předchozí seberozvojové snahy. Snahy, kterým jsem věnovala mnoho času, aby je pak nějaký takový „strášek“ úplně spláchl...

 
Celý příspěvek

28. 11. 2016

Kolem nás chodí zrcadla

/ Rubrika: Život JE / Komentářů: 0

Jistě mnozí z vás již slyšeli o teorii, že lidé, kteří nám do života vstupují, jsou taková chodící zrcadla, jež nám ukazují naše vlastnosti a tím nás učí poznávat sami sebe a naše cíle. Tato odzrcadlená část naší povahy může být vlastnost, kterou:

 
Celý příspěvek

27. 11. 2016

TEĎ potřebné ke změně

/ Rubrika: Život JE / Komentářů: 0

Dnes bych se, jako už poněkolikáté, ráda zaměřila na tvorbu vlastní reality a jaký má na ní podíl zaměření našich myšlenek. V poslední době jsem si totiž znovu potvrdila jednu věc, o které mám momentálně potřebu se rozepsat. Tou věcí je skutečnost, že nutné životní změny se vždy dějí právě TEĎ, ať už o nich sníme a přemýšlíme, jak dlouho chceme. Zasvěcenější pochopí, že zde opět narážím na jistou „nesmyslnost“ Tajemství, které nám předkládá k uvěření, že pokud si představujeme nějakou skutečnost, jako bychom ji už měli, nutně se pak tato představa přelije do reality. Já ovšem ze svých zkušeností tvrdím, že není nutné, ba ani žádoucí dlouho snít o kýžené skutečnosti či změně a razím svou teorii (a vlastně i praxi), že ke změně může dojít vždy jen teď, a to pokud v myšlenkách změníme pohled na tu skutečnost, kterou chceme změnit.

 
Celý příspěvek

26. 7. 2016

Inspirace přírodními náboženstvími

/ Rubrika: Život JE / Komentářů: 0

Tento článek pramení z mého aktuálního zájmu o stará přírodní náboženství spjatá s územím dnešního Česka, jako byli zejména Keltové a (západní) Slované. Tuto problematiku studuji pouze ze zájmu; i když je mi blízká, já sama se nepřikláním k žádnému existujícímu náboženství. Nerada se totiž řadím k nějakému úzu, z něhož by se pak těžko vystupovalo ven. Nechávám si volný prostor pro nová poznání, která pak přichází mnohem jednodušeji bez nějakých dramatických (a pro okolí matoucích) názorových změn.

 
Celý příspěvek