Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 7. 2016

Báječná setkání

Tenhle článek píšu s velice pozitivní náladou, o které doufám, že se taktéž po přečtení přenese i na Vás, mých pět milovaných čtenářů :-)

Synchronicita je úžasná věc! Když totiž myslíte, že se něco důležitého ve Vašem životě lidově řečeno posralo, místo truchlení je dobré začít si všímat následných událostí, které by se nestaly, nebýt té původní se zprvu ne zrovna hezky vypadajícími důsledky. Opak ovšem, jak říkám, může být pravdou.

Jako každý normální, nepříliš sluníčkový a vlastně docela obyčejný člověk jsem skutečně zprvu po nehezké události reagovala právě jako normální, nepříliš sluníčkový a vlastně docela obyčejný člověk. Jenže několik dnů poté jsem se rozhodla, že se trošku vymaním z běžného proudu a místo smutku si naordinuju raději nějaké dobrodružství. A to nastalo hned druhý den.
Když jsem se totiž se svou nejlepší kamarádkou vydala na naše občasné posezení v čajovně, která je moc příjemným místem pro relaxování a popovídání, zprvu jsme málem skončily v čajovně sice také příjemné, ale pro dnešní den ne zrovna té pravé. Vymotaly jsme se tedy z pro nás spletitých uliček a konečně dorazily tam, kam jsme mířily. Sundaly jsme si boty, kabáty, vybraly si místo a objednaly si čaj; já si dala svůj oblíbený mléčný oolong, který si raději vždy nechávám připravit od někoho trpělivějšího (když máte totiž trpělivost, počkáte si na správnou teplotu vody, nahřejete konvičku, necháte louhovat přimeřenou dobu- a to se mně samotné obvykle nechce). Ten den bylo v čajovně skutečně málo lidí, jen nějaký kluk seděl sám na místě pro dva a něco si kreslil a pak tam byl ještě jeden další, který zase kouřil vodní dýmku.
Konečně jsme se pustily do probírání nejrůznějších událostí celého týdne, když tu se nám najednou do našeho ryze osobního a upřímně i docela tichého hovoru vmísil právě ten ,,čmárající'' kluk. Se smíchem jsem se jej zeptala, co že si to dovoluje nás odposlouchávat, ale ani jedna z nás se nezlobila doopravdy. A vlastně ani nebylo proč. Nakonec jsme se všichni tři tak rozpovídali, že si posléze přisedl se svým čajem k nám. To samo o sobě by nebylo tak zajímavé, kdyby ale ten kluk nebyl takový, jaký byl! (Opravdu obratné vyjádření, tleskám si:-D). Zjistili jsme, že ač to zprvu nebylo patrné, jsme my tři naladěni na naprosto stejné vlně. Nejen, že byl chlapec vegetarián, měl také velký přehled v malířství (což imponovalo kamarádce), zajímal se však i o literaturu a sám psal básně (což bylo zase něco pro mě). Jeho názory na život a společnost se velmi shodovaly s těmi našimi, díval se na stejné alternativní pořady jako je například Duše K a když nám pak ukázal svůj zápisník, měl v něm z těch Duší K téměř identické poznámky jako já.
Bylo to velmi osvěžující setkání, které nám dvěma velmi pomohlo. Já pro sebe jsem si z něj vzala to, že by se člověk neměl bát riskovat věci, u kterých jde v podstatě...No, o nic. Když jsme se jej při loučení ptaly, proč nás vlastně oslovil, řekl, že neměl co ztratit, což je naprostá pravda. Já osobně bych se, být jím, však se svým starým přesvědčením bála, že se mi minimálně vysmějou dvě ženy, což by mé sebevědomí asi těžko neslo. On však strach neměl a uznávám, že je to dobře, protože by byl neopodstatněný. Jak nejde o život, jde... Vy víte o co. Na cestě domů jsme s kamarádkou zjistily, že nejen, že nevíme, kolik mu bylo let (ale podle jeho vyprávění se dá odhadovat, že tak kolem 26), ale vlastně ani neprozradil, jak se jmenoval. Obě jsme se shodly na tom, že by se pro něj hodilo jméno Filip.

Ještě se mi skutečně nestalo, že by se semnou začal někdo bavit jen tak, pro moji přítomnost. Ne proto, že ten člověk má semnou nějaké úmysly, ne proto, že by mě znal a soudil, prostě JEN TAK. Jak je důležité míti Filipa? Hodně, protože díky němu jsem si spoustu věcí uvědomila a toto setkání mi pomohlo v jednom dalším a pro mě snad ještě zajímavějším, o kterém se možná rozepíšu v dalším článku.

V dnešním světě je důležité spolu komunikovat osobně, protože se tento druh setkávání začíná pomaloučku a pokradmu vytrácet. Zkuste být pro někoho takovým Filipem. Jednak se můžete od toho člověka spoustu naučit a také se mnohému on zase může naučit od Vás.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář